Polecamy


 

"Dynastia Miziołków" to powieść pisana w formie pamiętnika nastolatka. Kiedy ma się 12 lat, życie nie jest łatwe. Szkoła, ciągłe kłopoty z rodzicami, którzy miewają najdziwniejsze pomysły... A jak się jeszcze zakochasz w takiej na przykład Beacie, która biega szybciej od ciebie i w której kochają się wszyscy chłopcy w klasie (co jest już zupełnie głupie) - to masz pełen komplet problemów.

 Tymczasem sytuacja jeszcze się pogarsza, kiedy po mieszkaniu grasują Potwory. Miziołek ma w domu dwa: Kaszydło (w wieku przedszkolnym) i Małego Potwora, które połączywszy swoje siły potrafią w jego szkolnych zeszytach wymalować kwiatki lub doprowadzić do innych, jeszcze gorszych katastrof.

Po raz pierwszy czytelnicy mogli się zapoznać z "Dynastią Miziołków", śledząc jej kolejne odcinki ukazujące się w ,,Świecie Młodych". Potem została wydana książka. Zdobyła nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodzono ją też w konkursie "Dziecięcy Bestseller Roku". Zyskała wielu wielbicieli, również wśród czytelników niewidomych (powstała wersja w alfabecie Braille'a), trafiła też do szkolnych podręczników i na listę lektur. Miziołek wraz ze swym Mamiszonem i Papiszonem do dziś nie mogą wyjść z podziwu, jak mogło do tego dojść. Najlepiej zbadać to osobiście!


 

 

"10 BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZEZ DOBRYCH RODZICÓW"
Steede Kevin

Mimo że rodzice pragną jak najlepiej wychować swoje dzieci, czasem popełniają poważne błędy wychowawcze. Kevin Steede w tym mądrym i praktycznym poradniku opisuje metody radzenia sobie w sytuacjach, które wydają się nie do pokonania. Opierając się na własnych doświadczeniach (autor jest ojcem kilkuletniej dziewczynki), omawia najczęstsze błędy popełniane w postępowaniu z dziećmi. Zwraca rodzicom uwagę, że dzieci należy kochać takimi, jakie są, a nie realizować poprzez nie własne marzenia i zaspokajać swoje ambicje.
Nie tylko wymienia błędy wychowawcze, ale też radzi, jak je naprawiać oraz jak rozwijać zdrowe relacje między dorosłymi i ich dziećmi. Robi to w sposób przyjacielski i spontaniczny. Lektura książki uzmysławia nam, że każdy z nas może być wspaniałym rodzicem. Trzeba tylko chcieć poświęcić trochę więcej uwagi dzieciom, ich problemom, troskom i radościom.

Wstęp. Być rodzicem
Błąd 1. Wpajanie błędnych przekonań
Błąd 2. Nieświadome powodowanie złego zachowania
Błąd 3. Brak konsekwencji
Błąd 4. Pułapki porozumiewania się
Błąd 5. „Zrobię to za ciebie”
Błąd 6. „My przeciwko nim”
Błąd 7. Żelazna dyscyplina
Błąd 8. „Rób to co mówię, a nie to, co robię”
Błąd 9. Ignorowanie potrzeb i trudności dziecka
Błąd 10. Hamowanie naturalnej radości życia i ciekawości świata

 

 

 

 

 

Kalendarz

luty 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Wkrótce ...

Brak wydarzeń
Text size